relaxační a wellness pobyty

Teplice nad Bečvou

PRODEJ DOČASNĚ POZASTAVEN

více

Wellness pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Teplice nad Bečvou

Teplice nad Bečvou

Navštivte v rámci našich wellness pobytů lázně Teplice nad Bečvou, lázně s bohatou historií a prokazatelnými výsledky. Po procedurách můžete svůj čas strávit dalšími aktivitami, jako je návštěva unikátní jeskyně, jízda na kole po vyznačených cyklostezskách, či při procházkách po okolí. O lázních Teplice nad Bečvou, historii i co a jak se zde léčí, si můžete přečíst níže.

Lázně Teplice nad Bečvou se nacházejí na levém břehu řeky Bečvy v kopcovitém terénu s překrásným pohledem do kotliny v níž protéká řeka. Lázně jsou vzdáleny asi 35 km od Olomouce a 115 km od Brna.

První zmínky o osídlení se vztahují k roku 1328, kdy se Teplice nad Bečvou nazývali Zbrašov. K přejmenování došlo až v roce 1959. K lázeňskému využití místa položil základ tehdejší majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí, který nechal roku 1553 vybudovat kamennou nádrž ke koupání, do níž byly svedeny nejvydatnější prameny minerální vody. V roce 1711 zde byla postavena první lázeňská budova.

K největším zajímavostem lázní Teplice nad Bečvou beze sporu patří přístupná jeskyně, jediná hydrotermálního původu v České republice. V jeskyni je též stálá teplota okolo 15° C což ji řadí mezi jednoznačně nejteplější jeskyně v ČR. Od roku 2003 sou Zbrašovské aragonitové jeskyně vyhlášené za národní přírodní památku.

V lázních Teplice nad Bečvou můžete navštívit nejen Zbrašovskou jeskyni, pít ze tří pramenů (Gallašův, Jurikův a Kropáčův pramen) kyselku, ale doporučujeme Vám i krásnou procházku přes Hranickou propast, zříceninu Svrčov do centra města Hranice.

Indikace

Nemoci srdce a cév, stavy po prodělaném infarktu myokardu, po zánětech srdečního svalu, chronická ischemická choroba srdeční, vysoký krevní tlak I. - III. stupně, ischemická choroba dolních končetin, stavy po zánětech žil, chronická onemocnění žilního a lymfatického systému aj.

Léčivé zdroje

Důležitým léčebným prostředkem je termální alkalická zemitá kyselka s vysokým obsahem oxidu uhličitého a stálé teploty 22,5 °C. Kyselka pramení ve velkých hloubkách a je zachycena ve třech vydatných pramenech - Kropáčův (60,5m) Gallašův (143m) a Jurikův (101,8m).

Léčebné metody

Vodoléčba (CO2 uhličité koupel, CO2 plynový bazén, podvodní masáž ruční, vířivá lázeň nožní, vířivá lázeň celotělová, střídavá nožní lázeň, skotské střiky aj.), aplikace tepla a chladu (přísadové koupele, bahenní zábaly, parafínové a parafangové zábaly, kryoterapie), elektroléčba (iontoforézy, galvanizace, diatermie, solux, horské slunce, ultrazvuk, magnetoterapie), masáže, oxygenoterapie, inhalace, aj.

Newsletter

Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
sledujte nás na Facebooku

Zavolejte nám do cestovní kanceláře

+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
člen ACK
©2015 Czech Spa & Wellness - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.0