Františkovy Lázně
Světově proslulé Františkovy Lázně, součást tzv. Lázeňského trojúhelníku v Západních Čechách v Karlovarském kraji, byly založeny na podnět chebského občana a městského lékaře dr. Bernharda Adlera. Léčivé účinky místních pramenů jsou známy již od 15. století. Léčebnou vodu z těchto pramenů znali nejen místní obyvatelé, ale byla i prodávána po celém Německu. Františkovy Lázně byly založeny v roce 1793 císařem Františkem I. jako první slatinné lázně na světě. V r. 1807 byl místu úředně přiznán název Františkovy Lázně. Na město byly povýšeny v roce 1865. Město Františkovy Lázně bylo budováno plánovitě, výsledkem je jedinečný architektonický a urbanistický celek, který doplňují parky a lesoparky na rozloze 200 ha. Františkovy Lázně leží v nadmořské výšce cca 440 m n. m., mají mírné klima. Mezi významné hosty Františkových Lázní patří Ludwig van Beethoven, Božena Němcová, Johann Wolfgang Goethe a jiní.
Indikace
Onemocnění srdce a krevního oběhu, nemoci pohybového aparátu, gynekologická onemocnění včetně neplodnosti; následná péče po onkologických onemocněních.
Léčivé zdroje
Podstatou lázeňské léčby je užívání místních přírodních léčivých zdrojů - minerálních vod, léčebných plynů, slatiny a klimatu.
Léčebné metody
Uhličité koupele, plynové uhličité koupele, plynové injekce, slatinné koupele a zábaly, perličková koupel, vířivá koupel, vodoléčba, masáže (klasické, reflexní, podvodní), léčebná tělesná výchova, elektroterapie včetně magnetoterapie.