víkendové wellness pobyty

Miskolc-Lillafüred

Lillafüred (Miskolc) je jedním z nejkrásnějších klimatických rekreačních míst země. Nachází se ve východní části pohoří Bükk v malebném údolí obklopeném třemi horami ve vzdálenosti 12 km od města Miskolc (druhého největšího města země). Dostal jméno podle Lilly, manželky hraběte Andráse Bethlena, jenž letovisko roku 1892 založil.

více

Wellness víkendy Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Miskolc-Lillafüred

Miskolc-Lillafüred

Největší zajímavostí letoviska jsou krápníkové jeskyně jménem Szeleta (pro veřejnost uzavřená), Anna a Szent István (možno navštívit s průvodcem). Jeskyně Szent István (vzdálená 900 metrů od hotelu Palota) je dlouhá 170 m a pyšní se tzv. kupolovou síní se stalaktity, jezírky a výklenky, ve kterých mají svůj domov netopýři.

Součástí letoviska je jezero Hámori tó, kde je možno se v létě projíždět na loďkách a v zimě bruslit. Odtud je možno se dostat i k hradu Diósgyör (Diösgyör je městská část města Miskolc) a to úzkokolejkou, která jezdí po trase Miskolc-Diósgyör-Lillafüred-Garadna a zpět nebo i do samotného města Miskolc.

Vzdálenost tohoto letoviska je od Prahy 716 km, od Brna 517 km, od Ostravy 389 km.

Newsletter

Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
sledujte nás na Facebooku

Zavolejte nám do cestovní kanceláře

+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
Czech Holidays Incoming DE EN RU
člen ACK ČSOB WebPay
©2015 Czech holidays - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.0